Dowiedzmy się, czy tego chcemy ...
Przejdź do treści
Rozpoczynamy łączenie polskich firm wewnątrz jednej aplikacji


Element niezbędny
Niezbędnym elementem uszczelnienia polskiego rynku FMCG przed wypływem pieniądza za granicę są połączone, wyłącznie polskie firmy, dostępnie pod jednym adresem WWW.
Dlaczego ze wszystkich zadań, jakie mamy do wykonania połączenie ofert większości polskich firm jest elementem niezbędnym?
Ponieważ uszczelnienie rynku FMCG to kupowanie w polskich firmach, a skoro polskie firmy pomimo przewagi liczebnej nie posiadają przewagi w generowanym poziomie sprzedaży, to właśnie tutaj należy szukać klucza do uszczelnienia granic Polski przed wypływem pieniądza.
Na język normalnego człowieka chodzi o to, że nasi handlowcy są po prosto słabsi, czyli sprzedają mniej. Jeśli dokonamy zestawienia dwudziestu największych sieci sklepów w Polsce i porównamy w nim udział firm polskich do zagranicznych, to proporcja ta wypada zatrważająco. Tylko trzy z dwudziestu firm są polskie.
Gdyby przyrównać walkę o pieniądze klienta do wojny i gdyby sprzedaż generowaną przez sklepy przyrównać do broni, to porównanie walki naszych polskich firm z zagranicznymi wyglądałoby, jak walka ułanów z czołgami, gdzie czołgi to markety i dyskonty, reklama w TV to naloty dywanowe, a ułani to małe sklepy.
Wpływ ostateczny - uczucia
Oczywiście ostateczny wpływ na to, gdzie wydajemy nasze pieniądze, mają nasze uczucia. Największy wpływ na nasze decyzje zakupowe ma dowód społeczny. Im więcej osób coś robi, tym silniejszy wpływ tego mechanizmu, dlatego tylko połączenie większości polskich firm pod jednym szyldem przekona społeczeństwo polskie do kupowania w tym systemie. Nie ma innej drogi.

Jeśli uda nam się połączyć większość polskich firm pod jednym adresem WWW, to w ciągu najbliższej dekady polskie firmy będą miały szansę odzyskać kontrolę nad polskim handlem. Jeśli nam się nie uda, to nic się nie zmieni, zagraniczne firmy nadal będą miały coraz większą przewagę, a pieniądze nadal będą wypływać z Polski.

Tylko jeden cel
Wszystko co tutaj na WE WANT robimy, ma jeden cel. Celem tym jest udostępnienie Polakom możliwości kupowania w polskich sklepach. Nie mamy w naszym kraju tylu polskich sklepów, by cel ten mógł być zrealizowany, dlatego powstała koncepcja paczkomatów domowych połączonych z aplikacją do której dostęp mają wyłącznie nasze polskie firmy.

Koncepcja ta daje nam Polakom możliwość ominięcia zagranicznych sieci sklepów w kontakcie sklep - klient detaliczny. Koncepcja ta, to jedyne możliwe do wdrożenia w obecnych warunkach rozwiązanie, które pomaga polskim przedsiębiorcom, nie zadłużając Polskiego państwa.

Trzy etapy połączenia firm
Etap pierwszy. Jak w każdym działaniu, także łączenie firm, trzeba od czegoś zacząć. Potrzeba pierwszego bodźca. Zaplanowaliśmy uruchomienie takiego bodźca w postaci głosowania, które ma dać sygnał firmom do rozpoczęcia łączenia się. Już pierwsze kilkaset tysięcy głosów da polskim przedsiębiorcom sygnał, że udział w uszczelnieniu polskich granic przed wypływem pieniądza na pewno będzie im się opłacać. W etapie tym my - Polacy - klienci detaliczni, dajemy polskim przedsiębiorcom sygnał i mówimy im prostymi słowami: hej połączcie się i zróbcie sklep większy niż wszystkie inne tylko po to, byśmy kupując tam ograniczali odpływ pieniądza z Polski. Zakładamy, że skoro to czytasz, to etap głosowania masz już za sobą.
Etap drugi.
Będzie mi bardzo miło, jeśli pulubisz lub udostępnisz mój profil / Chłopiec z zielonym piórem
Wiem, że mam dopiero 5 lat, ale umiem już liczyć. Jednak moja głowa robi się gorąca i ciężka, gdy mama zaczyna liczyć. Ona mówi, że 2+2=5 i że to jest zasada jakiejś tam symergii czy synergii. Ja nie wiem, co to znaczy. Wiem tylko, że tutaj na tej stronie WEWANT.pl będzie dużo dorosłych to czytać i dlatego każdy, kogo tu pokażemy na tym skorzysta. Poczytaj sobie o tym. Kliknij w ten przycisk na dole.


Chłopiec z zielolonym piórem

© Chłopiec z zielonym piórem 2018 - 2020r
INFORMACJE
POMOC
DZIAŁANIA
NASZE SOCIAL MEDIA
Wróć do spisu treści