00000000004
Zagłosowało osób:
Przejdź do treści
Od autora

Drodzy Czytelnicy
W serwisie WE WANT możemy natknąć się na trzy kluczowe postaci. Pierwszą z nich jest pięciolatek zwany Chłopcem z Zielonym Piórem. To ten, który napisał list do dorosłych.
Drugą postacią jest jedenastolatek z opowiadania o żyrafie. To on wpadł na pomysł, bez którego uszczelnienie granic Polski przed odpływem pieniądza nie byłoby możliwe.
Trzecią postacią jest moja skromna osoba. Uważny czytelnik szybko odgadnie, kto z wymienionych jest postacią fikcyjną, a kto prawdziwą.  
Chłopiec z Zielonym piórem "urodził" się w roku 2018. Opowiadanie o żyrafie napisałem w roku 2014, natomiast sama koncepcja walki z odpływem pieniądza, rozumiana jako wspólne, świadome i ukierunkowane działanie polskiego społeczeństwa, narodziła się w roku 2010. W roku 2011 powstała gazeta, która reklamowała wyłącznie polskie firmy i działała do roku 2013.
Przez te wszystkie lata i dużo wcześniej również, zastanawiałem się wielokrotnie nad tym, czym skończy się ten atak na polską infrastrukturę handlu i produkcji, i czy kiedykolwiek będzie tak, że my, Polacy będziemy atak ten zauważać i co ważne, czy zaczniemy szukać na agresję tę jakiegoś antidotum.
Całą swoją pracę, wszystkie lata wyczekiwania na dogodny moment obudzenia nas w walce o nasze wspólne pieniądze, dedykuję wielkiemu Polakowi, profesorowi Witoldowi Kieżunowi, który do samej śmierci starał się kierować naszą uwagę na fakt, że wynarodowienie infrastruktury handlu i produkcji jest naszym największym narodowym problemem i należy coś z tym zrobić. Dziesięciominutowy film, w którym profesor Witold Kieżun kieruje do Polaków te słowa, możecie Państwo zobaczyć tutaj.

Autor
Będzie mi bardzo miło, jeśli pulubisz lub udostępnisz mój profil / Chłopiec z zielonym piórem

Wiem, że mam dopiero 5 lat, ale umiem już liczyć. Jednak moja głowa robi się ciężka, gdy mama zaczyna liczyć. Ona mówi, że: 2+2=5 i że to jest zasada jakiejś tam symergii czy synergii. Ja nie wiem, co to znaczy. Wiem tylko, że tutaj na tej stronie WEWANT.pl będzie dużo dorosłych to czytać i dlatego każdy, kogo tu pokażemy na tym skorzysta. Poczytaj sobie o tym.
To pisałem ja, Chłopiec z Zielonym Piórem
Wróć do spisu treści