Dowiedzmy się, czy tego chcemy ...
Przejdź do treści
Film i scenariusz filmu: O uszczelnieniu rynku FMCG w Polsce


Możesz zobaczyć film lub przeczytać scenariusz
W obu przypadkach to ten sam tekst
Drodzy Widzowie
[1] W 1998 roku moja córka pokazując palcem na pewien rysunek wiszący na ścianie w naszym domu, zapytała mnie: tato, co to znaczy. Co miałem odpowiedzieć sześcioletniemu dziecku? Że co? Że wszystko wskazuje na to, że świat zacznie się rozpadać jeszcze za naszego życia?
Już w tamtym czasie część naukowców wieszczyła taki właśnie scenariusz dla naszej planety. Przedstawiane wtedy wskaźniki wyraźnie wskazywały na to, że ludzkość dąży do autodestrukcji.
[2] Obrazek wisiał sobie na ścianie. Nikomu nie wyjaśniłem, co on oznacza. Nie chciałem nikogo niepotrzebnie straszyć. Miał mi tylko przypominać, na co mam zwracać uwagę. ... Co grafika ta mówi nam dzisiaj? Czy prognozy sprzed ponad dwudziestu lat mają dziś oparcie w rzeczywistości? Przedstawiam trzy fakty.
[3] Pierwszy. Wyczerpują się globalne zasoby fosforu - kluczowego, jak się okazuje, składnika nawozów sztucznych. Gdy zabraknie fosforu, produkcja żywności roślinnej spadnie o połowę, lub bardziej i to dlatego odpowiedzialni za świat ludzie proponują nam powstrzymanie się od jedzenia mięsa. Proponują nam to, ponieważ nie starczy ziemi pod uprawy roślin z przeznaczeniem na pasze dla zwierząt hodowlanych.
[4] To nie względy etyczne, a globalny brak fosforu jest powodem proponowania nam przejście na dietę bezmięsną. My ludzie mamy obecnie dwa wyjścia. Albo zaczniemy powoli ograniczać spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego, albo za jakiś czas będziemy mieli trzecią wojnę o zasoby ziemi uprawnej. Żart? Nie. Temat powoli przenika do mediów głównego nurtu. Link pod filmem.
[5] Fakt drugi. Produkowana przemysłowo żywność posiada w swoim składzie, co rok coraz mniej składników odżywczych, ponieważ ziemia uprawna jest coraz bardziej wyjałowiona. Globalny areał pod uprawy kurczy się coraz bardziej, ilość osób zamieszkujących naszą planetę rośnie i nic nie wskazuje na to, by trend ten się zmienił. Spójrzmy na wykres z 1998 roku.
[6] Linia czerwona to kurczące się zasoby. Linia niebieska to wzrastająca populacja. Punkt zetknięcia się obu linii to czas, w którym wyczerpaliśmy zasoby ziemi tak bardzo, że na ratowanie naszego środowiska życia może już być za późno. Link do alarmującego artykułu o raporcie ONZ w tej sprawie, w opisie filmu.
[7] Fakt trzeci. W całej znanej nam historii ludzkości nigdy nie wydaliśmy większych środków na zbrojenia niż w ostatnim czasie. Nie twierdzę, że niektóre z państw dążą do wywołania wojny. Zwracam tylko Państwa uwagę na bardzo niepokojący poziom wydatków w tym sektorze. Raport Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) - link pod filmem.
[8] Nie wspominam o zmianach klimatu, przebiegunowaniu, śmieciach, zagrożeniach cywilizacji multikulturowej, konfliktach na tle religijnym i wielu innych problemach. Nie wspominam, ponieważ chcę tu mówić tylko i wyłącznie o jednym rozwiązaniu. Rozwiązaniu, które niewątpliwie bardzo pomoże nam w rozwiązywaniu tych problemów, które w świetle tego, co powiedziałem przed chwilą, mogą nadejść jeszcze za naszego życia w formie, której absolutnie nikt nie jest w stanie przewidzieć.
[9] Czy taki wstęp wystarczy abyście Państwo chcieli obejrzeć ten film do końca i posłuchali, co chcę powiedzieć? W tym filmie opowiem o tym, dlaczego jesteśmy krajem biednym. Opowiem o tym, jaka jest przyczyna tej biedy. Opowiem o tym, jak krok po kroku stać się krajem bardziej zasobnym w kapitał. Opowiem też o tym, jak się za to zabrać i od czego zacząć.
[10] Pozwólcie, że opowiem teraz o nowym spojrzeniu na problem naszej narodowej biedy i o sposobie rozwiązania tego problemu.
[11] Dwadzieścia sześć lat temu założyłem swój pierwszy sklep. Już po siedmiu latach byłem zmuszony go zamknąć, podobnie jak wielu moich kolegów. Jeśli kogoś z Państwa interesuje, jaki mechanizm przyczynił się do upadku milionów firm - nie tylko w Polsce, zachęcam do przeczytania opowiadania o podświadomym mechanizmie dowodu społecznego. Link w opisie.
[12] Na potrzeby tego filmu wyjaśnię krótko, że mechanizm ten, nazywany potocznie owczym pędem, aktywuje się w nas, gdy nie wiemy, jak postąpić. Gdy nie wiemy jak postąpić, mechanizm dowodu społecznego podpowiada nam, że im więcej osób coś robi, tym bardziej należy uważać to za prawidłowe.
[13] Kupując w tych samych miejscach, gdzie kupują inni. Kupując to samo, co kupują inni, udowadniamy sami sobie - nawet o tym nie wiedząc, ponieważ dzieje się na poziomie podświadomości - udowadniamy sami sobie, że postępujemy prawidłowo.
[14] Właśnie wskutek działania tego mechanizmu, my klienci detaliczni, poprzez nasze konsumenckie wybory już doprowadziliśmy do niebezpieczniej dla funkcjonowania świata, globalnej centralizacji produkcji i dystrybucji nie tylko żywności. Zjawisko to, nazywamy koncentracją. W procesie tym większy podmiot przejmuje podmiot mniejszy.
[15] W roku 2011 założyłem pismo, w którym informowałem czytelników, że kupowanie w coraz większych sieciach sklepów zagranicznych to błąd, ponieważ postępowanie takie doprowadzi kiedyś do przejęcia naszego, krajowego handlu przez podmioty zagraniczne, co przełoży się na odpływ pieniądza z Polski. W tamtym czasie wizja takowa wydawała się wszystkim bardzo odległa. Link do archiwalnych wydań naVigatora handlowego w opisie.
[16] Mamy rok 2020 i widać jak na dłoni, że większość sklepów, w których najczęściej robimy zakupy nie należy już do nas. Utraciliśmy kontrolę nad polskim handlem to fakt i nie koniec problemu, ponieważ handel kontrolowany przez kapitał zagraniczny dyktuje warunki naszym producentom. Utraciliśmy zatem kontrolę nie tylko nad polskim handlem, ale też i nad tymi sektorami produkcji, na które handel ten ma znaczący wpływ.
[17] Utrata tej kontroli oznacza, że większość zysku z handlu w naszym kraju wypływa szeroką rzeką za granicę. Pieniądze z handlu rok w rok wypływają z Polski budując gospodarki innych krajów, a nie naszą. Efektem transferu tak gigantycznej masy zasobów finansowych poza nasze granice jest to, na co chcę zwrócić Państwa uwagę. Czyli? Znany nam wszystkim, chroniczny … niedobór … pieniądza.
[18] Wszystkie ułomności naszej gospodarki: zatory płatnicze, wszelkie niedofinansowania, niskie wypłaty, niskie emerytury, niedomknięty budżet państwa, niespłacony dług narodowy i wiele innych, mają tylko i wyłącznie jedną przyczynę - zbyt wielki odpływ pieniądza z Polski. Nie tylko z handlu, ale w tym filmie tylko o handlu mówił będę.
[19] Przedstawię teraz kilka liczb dotyczących handlu detalicznego. Główny Urząd Statystyczny podaje, że my Polacy przez cały rok 2016, wydaliśmy łącznie we wszystkich możliwych sklepach detalicznych 710 miliardów złotych. Podaję dane za rok 2016, ponieważ GUS w biuletynach na kolejne lata danych tych już nie podaje. Link w opisie.
[20] Z tych siedmiuset dziesięciu miliardów ponad 240 wydaliśmy na te najbardziej nam potrzebne i względnie tanie towary codziennego użytku. Te nasze pieniądze, które rokrocznie na coś tam wydajemy nazywamy rynkiem. W tym przypadku rynek owych 240 miliardów nazywamy rynkiem FMCG. Łatwo obliczyć, że rynek FMCG to jedna trzecia wszystkich naszych pieniędzy wydawanych we wszelkiego rodzaju sklepach.
[21] FMCG to anglojęzyczny skrót od słów Fast Moving Consumer Goods. Skrótem tym określamy rynek towarów, które codziennie kupujemy we wszelkiego autoramentu marketach, dyskontach i sklepach. FMCG to żywność i wszelkie inne najpotrzebniejsze rzeczy, ale też kosmetyki, słodycze, papierosy i oczywiście alkohol.
[22] Mamy rok 2020 i powoli zbliżamy się do punktu, w którym polski rynek FMCG warty będzie 300 miliardów złotych. Dla zrozumienia ogromu tej sumy wyobraźcie Państwo sobie, że w naszym kraju powstaje milion nowych firm. Teraz podzielmy te 300 miliardów przez ten milion firm, a każda z tych firm osiągnie przychód 300 tysięcy złotych rocznie.
[23] Mówiłem już, że większość handlu znajduje się w rękach firm zagranicznych, przez co zysk z handlu wypływa za granicę. Czynności zmierzające do tego, by zysk z handlu nie wypływał za granicę, nazywamy uszczelnieniem rynku FMCG. Pełna definicja uszczelnienia rynku FMCG w opisie filmu.
[24] Przedstawię teraz koncepcję sklepu dwudziestego pierwszego wieku, którego zadaniem jest ograniczenie odpływu pieniądza z Polski. Posłuchajcie Drodzy Widzowie, jak możemy wspólnymi siłami taki sklep zbudować.
[25] Zacznę od tego, że to my, klienci detaliczni, zrujnowaliśmy nasz krajowy handel kupowaniem w zagranicznych sklepach. Jeśli chcemy ten błąd naprawić, musimy przestać kupować w sklepach zagranicznych i zacząć kupować w sklepach polskich. Dlaczego tylko to nas ratuje?
[26] Ponieważ kupowanie polskich produktów w sieciach sklepów zagranicznych, niczego nie zmieni. Pieniądze nadal będą wypływać z Polski, a właściciele zagranicznych sklepów nadal będą dyktować nam warunki. Rozwiązaniem jest kupowanie wszystkiego, co tylko możliwe w polskich sklepach, ponieważ wtedy: a/ polski sklep w naturalny sposób zaopatrzy się u polskiego producenta; b/ jeśli w polskim sklepie kupimy produkty zagraniczne, to i tak zarobi polska firma, czyli nasze pieniądze pozostaną w naszej Polsce.
[27] Wiedząc o istnieniu mechanizmu zwanego dowodem społecznym, musimy oficjalnie umówić się, że chcemy uzdrowić naszą gospodarkę ukierunkowanym wydawaniem pieniądza. Jeśli tego nie zrobimy, jeśli większość z nas nie będzie wiedzieć, że tak należy postępować, to mechanizm dowodu społecznego nie włączy się w nas i nie podpowie nam, że właśnie takie postępowanie jest prawidłowe.
[28] Jak już wiemy, uszczelnienie rynku FMCG polega na kupowaniu wszystkiego, co tylko możliwe w polskich sklepach. W związku z tym, że polskich sklepów jest za mało, musimy je na potrzebę tego działania … stworzyć.
[29] Polscy przedsiębiorcy nie mają środków na zbudowanie sieci detalicznej mogącej skutecznie konkurować z sieciami sklepów zagranicznych, więc musimy to zrobić za własne pieniądze.
[30] Teraz najważniejsze trzy zdania tego filmu. Jedyne, co w obecnych warunkach możemy zrobić, by skutecznie uszczelnić nasz rynek FMCG, to założyć sobie w naszych mieszkaniach … paczkomaty domowe.
[31] Jeśli większość z nas, we własnym domu, za własne pieniądze będzie miała takie urządzenie, to … uwaga … tym sposobem stworzymy największą sieć odbioru towarów w Polsce, a to w konsekwencji oznacza, że to my będziemy decydować o tym, kto do paczkomatów tych może dostarczać swoje produkty.
[32] Jeśli większość z nas zainwestuje w domowy paczkomat, jeśli tym sposobem uda nam się stworzyć największą sieć odbioru towarów w tym kraju, jeśli następnie poprzez umiejętne kupowanie zaczniemy sterować przepływem tych towarów, to staniemy się siłą zdolną zatrzymać odpływ części pieniędzy wypływających obecnie za granicę i rozpocząć proces bogacenia się Polski.
[33] Istnieją dwa podstawowe rodzaje paczkomatów domowych. Pierwszy rodzaj to taka znacznie powiększona skrzynka pocztowa, najczęściej montowana na ścianie. Posiada w górnej części szufladę, przez którą można do środka coś włożyć, lecz nie można już tego wyciągnąć. Dokładnie tak, jak w skrzynce pocztowej. Dostęp do jej otwarcia ma jedynie właściciel.
[34] Drugi rodzaj paczkomatu posiada już zabezpieczenie elektroniczne. Jest to metalowa klapka w drzwiach wejściowych z elektronicznym zamkiem połączonym z monitoringiem uniemożliwiającym włamanie się do domu. Do zamka ma dostęp jedynie właściciel oraz kurier, który w zamówieniu otrzymuje jednorazowy kod dostępu. Istnieje wiele innych rodzajów paczkomatów domowych, o których będzie osobny film.
[35] Paczkomaty domowe to dopiero połowa sukcesu. Drugą jego częścią jest aplikacja, na której robimy zakupy przez internet, a do której dostęp mają wyłącznie polskie firmy. Każdy internetowy sklep wykorzystujący tę aplikację do sprzedaży swoich produktów będzie wyglądał tak samo, a połączone sklepy będą wyglądały i działały, jak największa sieć sklepów w Polsce. Kupując tam będziemy mieli pewność, że pozostawiamy pieniądze w naszym kraju.
[36] Kluczowym elementem tej aplikacji jest funkcja zwana dowozem osobistym. Usługa ta to forma dowozu, która nie korzysta z usług firm spedycyjnych. Po otrzymaniu naszego zamówienia firma dowozi nam towar jak pizzę. Najszybciej jak się da. Usługa ta preferuje zakupy w firmach lokalnych, które jako jedyne będą umiały tak szybko zrealizować nasze zamówienia.
[37] Koncepcja połączenia paczkomatów domowych z aplikacją, do której dostęp mają wyłącznie polskie firmy, umożliwia ominięcie zagranicznych sieci w kontakcie sklep - klient. Koncepcja ta daje nam, Polakom możliwość kupowania w tym systemie wszystkiego, co tylko możliwe i pozostawiania w naszych granicach sporej części pieniędzy pochodzących z handlu.
[38] Bardzo ważne jest to, że obsługa klientów w tym systemie nie wymaga od handlowca posiadania sklepu stacjonarnego. Wystarczy mu niewielki magazyn spełniający wymogi Sanepidu. Potrzeba nam wielu tysięcy takich lokalnych sklepów internetowych, bo tak sklepy te nazywam.
[39] Ten nowy rodzaj sklepów, zbudowanych na nasze życzenie, będzie miał już na starcie przewagę nad sieciami sklepów zagranicznych. Raz ze względu na niskie koszty, a dwa przez dostęp do rynku. Sieć tej wielkości przyciągnie z pomocą podświadomego mechanizmu dowodu społecznego nawet te osoby, które nie wiedzą, po co on powstał. Szacuję, że już w rok od rozpoczęcia budowy aplikacji sklep 21 będzie możliwa pierwsza sprzedaż.
[40] Wyliczę teraz zalety tego rozwiązania. Największą zaletą jest oczywiście zatrzymanie odpływu pieniądza z handlu. Konsekwencją będzie bogacenie się krajowych firm. W błyskawicznym tempie. Wzrost płac. Wyższe wpływy do budżetu. Opanowany dług narodowy. Poprawa sytuacji rolników, producentów, przetwórców. Napędzenie gospodarki setkami miliardów złotych, licząc już w pierwszej dekadzie działania tego systemu.
[41] To zyska Polska, czyli my wszyscy. A co zyskamy my, klienci indywidualni? Po pierwsze - zyskamy wygodę. Możemy zrobić zakupy w drodze do pracy, a po powrocie mieć je już w paczkomacie. Nie musi nas być też w domu, gdy przyjdzie kurier z jakąkolwiek inną paczką dostosowaną do możliwości odbioru naszego urządzenia. Po drugie - zaczniemy wyraźnie czuć, że jesteśmy ważni, bo zaczniemy sterować tym, co dzieje się w naszym kraju.
[42] W procesie tworzenia tego systemu kupowania z misją, biorą udział trzy serwisy internetowe. Pierwszy definiuje nasze postępowanie. Drugi namawia nas do zainwestowania w paczkomaty, a trzeci zaprasza firmy do połączenia się. Linki w opisie flmu.
[43] Przejdźmy teraz do liczb, czyli do tego, ile możemy zyskać. Dla celów obliczeń przyjmujemy dane przybliżone:
  • w Polsce mamy niecałe 15 milionów gospodarstw domowych, czyli mieszkań lub domów - dla celów obliczeń przyjmujemy, że jest ich 15 milionów
  • umówmy się, że na artykuły FMCG wydajemy w zaokrągleniu 300 miliardów złotych rocznie
  • umówmy się, że wydajemy pieniądze w sklepach tylko przez 300 dni w roku
  • uśredniając wychodzi na to, że jedno gospodarstwo domowe wydaje na artykuły FMCG: 66 złotych i 67 groszy dziennie. Sprawdźmy, czy to się zgadza
300 dni w roku x 15 mln gosp. dom. x 66,67 PLN = 300 miliardów PLN rocznie
[44] Symulacja pierwsza. Jeśli jeden milion z nas, założy sobie we własnym mieszkaniu paczkomat domowy i każda rodzina tam mieszkająca wyda w programie uszczelnienia rynku FMCG tylko 10 złotych dziennie, to skierujemy w stronę polskich firm 3 miliardy złotych rocznie
1 000 000 z nas x 10PLN x 300 dni = 3 miliardy PLN
[45] Symulacja druga. Jeśli pięć milionów z nas założy sobie paczkomat i w programie uszczelnienia wydamy 25 złotych dziennie, to skierujemy w stronę polskich firm 37,5 miliarda złotych rocznie
5 000 000 x 25PLN x 300 dni = 37,5 miliarda PLN
[46] Symulacja trzecia. Jeśli blisko połowa, czyli siedem milionów z nas, założy sobie we własnym mieszkaniu paczkomat domowy i każda rodzina tam mieszkająca wyda w programie uszczelnienia rynku FMCG 35 złotych dziennie, to skierujemy w stronę polskich firm 73,5 miliarda złotych rocznie
7 000 000 x 35PLN x 300 dni = 73,5 miliarda PLN
[47]  Takie pieniądze lub większe możemy Drodzy Widzowie zatrzymać w kraju. Jeśli dodatkowo sumy te pomnożymy przez lata, to bogata Polska wydaje się być w naszym zasięgu. Wydaje się, bo zagrożenia oczywiście istnieją. Opowiem teraz o dwóch, które niewątpliwie musimy wziąć pod uwagę.
[48] Pierwszym i największym zagrożeniem dla bogacenia się nas wszystkich jesteśmy my sami. Bo czy jesteśmy gotowi na to, by życzyć naszemu znajomemu, sąsiadowi lub komuś z rodziny sukcesu finansowego? Powstanie przecież wiele tysięcy nowych firm i wszystkie one, w tym nasza, będą bogacić się naszymi, wspólnymi pieniędzmi. Właśnie na tym polega przecież uszczelnienie naszych granic przed wypływem pieniądza.
[49] Zagrożenie drugie też trzeba brać pod uwagę. Jeden z przepisów ustawy o nieuczciwej konkurencji mówi, że bez powodu nie można ograniczać nikomu dostępu do rynku. Oczywiście mamy powód ku temu, by w aplikacji sklep21 mogły sprzedawać wyłącznie polskie firmy. Dokładnie ten sam powód, którym Unia Europejska motywuje ograniczenie dostępu naszym, polskim firmom transportowym do rynku unijnego.
[50] Na pierwsze z wymienionych zagrożeń nie ma lekarstwa. Każdy z nas musi sam zmierzyć się z własną niechęcią do patrzenia na to, jak komuś wiedzie się lepiej. To nie jest tylko nasza, polska bolączka. Jesteśmy nią obarczeni globalnie. Jeśli nam się uda niechęć tę przezwyciężyć, to zmienimy cały świat, bo świat ten zacznie z nas brać przykład. Zagrożenie drugie wymagać będzie innego typu działań. Wymagać będzie stworzenia lobby na rzecz uszczelnienia rynku FMCG.
[51] Drodzy Widzowie. Wszystko jest już przygotowane. Możecie Państwo wejść na stronę uszczelnienieFMCG.pl i zapoznać się tam z pełną treścią definicji. Na dole tej witryny znajdziecie dwa klawisze. Pierwszy kieruje do serwisu WE WANT - dowiedzmy się, czy tego chcemy. Serwis ten namawiając nas do założenia sobie paczkomatów domowych jest jednocześnie bazą adresów e-mail do każdego z Państwa po to, byśmy mieli ze sobą kontakt.
[52] Informuję, że subskrypcja kanału You Tube po oglądnięciu tego filmu to za mało. Chodzi o to, że gdy staniemy się liczną grupą walczącą o bardziej zasobną w pieniądze Polskę, to serwisy You Tube lub Facebook mogą być zmuszone jakimś czynnikiem zewnętrznym do wyłączenia nas. Zabezpieczenie w postaci bazy adresów e-mail do każdego z Państwa, chroni nas przed takim scenariuszem. Właśnie dlatego proszę wszystkich o równoczesną rejestrację w serwisie WE WANT.
[53] Drugi klawisz kieruje do serwisu sklep21. Tam zrzeszają się właściciele firm. Tam opisana jest też aplikacja sklep21.
[54] To, o czym tu Państwu opowiedziałem, nie przedstawiałoby żadnej wartości, gdyby nie istniał realny plan wprowadzenia tego wszystkiego w życie, czyli sfinansowania budowy aplikacji, serwisów internetowych, pracowników, biur, filmów, reklam, analiz oraz kontynuacji tych działań przez lata.
[55] Plan ten polega na wprowadzaniu na rynek szeregu produktów, których sprzedaż, przede wszystkim na rynkach zagranicznych, ma dać naszej firmie potencjał do zrealizowania opisanego tu scenariusza.
[56] Pierwszym z rozwiązań, które finansuje naszą działalność, są zaprojektowane w roku 2016 kości do gry o zmodyfikowanym kształcie. Kształt ten zastrzegliśmy na terenie Unii Europejskiej w roku 2017, a w roku 2019 uzyskaliśmy numer patentu na terenie USA. Na bazie tego rozwiązania powstała nasza autorska siatkówka stołowa. Nowa wersja chińczyka i monopolu. Trwają prace nad kolejnymi tytułami. Linki w opisie filmu.
[57] Takich rozwiązań o mniejszym lub większym kalibrze przygotowaliśmy kilkadziesiąt: wzory użytkowe, rozwiązania know how, cykle postępowań, umowy wiązane. Będziemy je uwalniać kolejno w celu zdobycia popularności i sfinansowania tego, co tu opisuję. Jeśli kogoś z Państwa interesuje, w jaki sposób staramy się finansować prowadzoną działalność - linki w opisie filmu.
[58] Co teraz? Drodzy Widzowie najważniejsze, co my, zwykli Polacy możemy teraz zrobić, to poinformować siebie nawzajem, że koncepcja paczkomatu domowego w połączeniu z aplikacją, do której dostęp mają tylko polskie firmy, to jedyne możliwe do wdrożenia w obecnych warunkach rozwiązanie, które pomaga polskim przedsiębiorcom, nie zadłużając Polskiego państwa.
[59] Właśnie dlatego proszę Was o udział w ankiecie. Dowiemy się z niej, czy chcemy zacząć myśleć podczas robienia zakupów. Dowiemy się też, czy chcemy nauczyć się pytać, kto jest właścicielem sklepu, w którym wydajemy nasze pieniądze, bo gdy już je wydamy, to albo zostaną one z nami i będzie ich wśród nas więcej i więcej, a nasz kraj coraz bardziej bogaty, albo odpłyną gdzieś daleko i nasza finansowa niemoc będzie coraz to bardziej widoczna.
[60] Ankieta jest bardzo prosta i zawiera jedno pytanie. Brzmi ono. Czy uważasz, że my Polacy, powinniśmy uszczelnić granice naszego kraju przed wypływem pieniądza pochodzącego z handlu? Możliwe są tylko dwie odpowiedzi: TAK - powinniśmy to zrobić i NIE - nie powinniśmy tego robić. Link do ankiety pod filmem.
[61] Wraz z ankietą uruchamiamy również pozostałe procedury w celu zdobycia popularności, zebrania odpowiedniej ilości środków finansowych oraz informowania Państwa, jak należy teraz postępować. Informacje o tym, co należy robić po wypełnieniu ankiety, znajdziecie Państwo w zakładce krok po kroku w serwisie WE WANT.
[62] Na koniec jeszcze raz bardzo, bardzo gorąco zachęcam do przeczytania opowiadania o dowodzie społecznym. Zachęcam, ponieważ zrozumienie zjawiska owczego pędu, czyli działania podświadomego mechanizmu dowodu społecznego, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia uszczelnienia naszych granic przed wypływem pieniądza.
[63] Dlaczego kluczowe? Dlaczego w tym wieloletnim cyklu postępowania najważniejsza jest ta pierwsza ankieta? Ponieważ Drodzy Państwo, największej w Polsce sieci sklepów internetowych jeszcze nie ma. Powstanie dopiero wtedy, gdy polscy przedsiębiorcy połączą się i stworzą ten system sprzedaży dla nas, inwestując w to przedsięwzięcie własne pieniądze, a zainwestują dopiero wtedy, gdy uwierzą, że my - klienci będziemy chcieli w tym systemie kupować.
[64] Dopiero wtedy, gdy my - klienci zadeklarujemy przedsiębiorcom, że jesteśmy gotowi w tym systemie kupować wszystko, co tylko możliwe tylko po to, by tym sposobem zatrzymać wypływające z Polski pieniądze, dopiero wtedy zaczną powstawać pierwsze placówki tego typu. Dopiero wtedy rzeczywiście uszczelnimy nasz rynek FMCG i dopiero wtedy rozpoczniemy proces bogacenia się Polski. Nie ma innej drogi, a droga ta zaczyna się od milionów pojedynczych głosów każdego z nas.
[65] Czekam na Państwa oceny i komentarze. Czekam i bardzo liczę na cenną wiedzę w postaci konstruktywnej krytyki, ponieważ tylko wskutek tego typu głosów, mogą powstać rozwiązania oczekiwane przez większość. To wszystko, co chciałem powiedzieć w tym filmie. Będą kolejne. Do zobaczenia.
Będzie mi bardzo miło, jeśli pulubisz lub udostępnisz mój profil / Chłopiec z zielonym piórem
Wiem, że mam dopiero 5 lat, ale umiem już liczyć. Jednak moja głowa robi się gorąca i ciężka, gdy mama zaczyna liczyć. Ona mówi, że 2+2=5 i że to jest zasada jakiejś tam symergii czy synergii. Ja nie wiem, co to znaczy. Wiem tylko, że tutaj na tej stronie WEWANT.pl będzie dużo dorosłych to czytać i dlatego każdy, kogo tu pokażemy na tym skorzysta. Poczytaj sobie o tym. Kliknij w ten przycisk na dole.


Chłopiec z zielolonym piórem

© Chłopiec z zielonym piórem 2018 - 2020r
INFORMACJE
POMOC
DZIAŁANIA
NASZE SOCIAL MEDIA
Wróć do spisu treści